Aktualitet

Video/Albin Kurti për Kryetar, tubimi hapet me himnin shqiptar dhe ovacione në sallë

               Publikuar në : 16:24 - 13/01/18 |
ri.de.

Ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sallën e kuqe në Prishtinë, ku kandidati i vetëm i Vetëvendosjes Albin Kurti do të prezantojë programin e tij politik për kryetar të Lëvizjes. Në tubim nuk janë parë asnjë nga të dorëhequrit e fundit nga Vetëvendosje. Tubimi ka nisur me himnin shqiptar dhe ovacione në sallë.

Tubimi ka vazhduar me një fjalim të deputetes, Albulena Haxhiu, e cila ka përmendur të dorëhequrit duke thënë se edhe ata kanë kontribut për rritjen e Vetëvendosjes.Por, Haxhiu ka veçuar Albin Kurtin si politikanin model në Vetëvendosje e në Kosovë. Më tej kandidati ka bërë prezantimin për kryetar i Vetevendosjes.

Shihni me shume ne videon  me poshte

Pas