Sport

Video/ Sulmoi autobusin e kundërshtarëve, prova të reja kundër McGregor


               Publikuar në : 20:26 - 16/04/18 |
rel d

Boksieri amerikan Al Iaquinta ka publikuar pamje të reja rreth sulmit të McGregor ndaj autobusit të UFC-së, që po udhëtonte 30 vjeçari.

Nga ky sulm mbeti i dëmtuar lehtë në fytyrë Michael Chiesa. E gjithë ngjarja ndodhi ditën kur Conor McGregor iu hoq titulli botëror.

Presidenti i UFC-së Dana White tha se kjo ishte një nga ngjarjet më të neveritshme që kishte ndodhur në historinë e sportit

Kampioni irlandez, ylli i arteve marciale mikse, u vetëdorëzua në stacionin policor 78 të Bruklinit ku pritet ti komunikohen akuzat për sjellje të pahijshme dhe prishje të qëtësisë publike. Pas disa orë McGregor përfundoi pas hekurave.

 

Pas