Aktualitet

Video/ Spektakël në detin Jon, tufa e delfinëve shoqëron anijen me turistë në Sarandë


               Publikuar në : 11:26 - 10/08/18 |
b.f

Një familje e madhe delfinësh i kanë bërë pushimet të paharruara për një grup turistësh në Sarandë.

Gazetarja Shpresa Dine raportoi për “BalkanWeb” se delfinët janë pare në ujërat e detit Jon në Sarande ku kanë shoqëruar anijen turistike “Onhezmi 1” në turin e saj ditor.

Delfinët 5 poshtë mjetit lundrues dhe disa të tjerë rreth e qark tij janë parë tek vendi i quajtur “Kepi i Qefalit”. Për rreth 1 orë turistet e huaj por edhe vendas kanë ndjekur me kërshëri lojën e delfinëve duke kaluar disa minuta në shoqërinë e tyre.

Pas