-U tha në Opinion

Video/ Si i kreu dy vrasjet babai i Mario Majollarit, ndërtohet dinamika e ngjarjes


               Publikuar në : 22:28 - 16/04/18 |
rel d

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje të reja në lidhje me vrasjen e Mario Majollarit në kryeqytet pak ditë më parë.

E ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan,  ka zbuluar vrasjet e babait të Marios, Avni Majollarit, të dënuar me burgim të përjetshëm, që ndezën edhe njëherë plagën e gjakmarrjes.

Mario Majollari u ekzekutua pranë banesës së tij rreth orës 20.25 të 10 prillit. Dyshohet se u vra për gjakmarrje nga Kastriot Gjuzi në një zonë të pandriçuar mirë, duke e ndjekur nga pas dhe më pas e ka vrarë.

Bëhet fjalë për një krim të vitit 2000 të babait të Marios, Avni Majollari, që ka ekzekutuar 2 persona. Janë sekuestruar të gjitha filmimet e bizneseve rrotull për të vëzhguar lëvizjet e Gjuzit, i cili mendohet se ka shkuar drejt Tufinës.

Çfarë jete bënte 28 vjeçari?

Është rindezur plaga e gjakmarrjes, këmbanë alarmi për shoqërinë tonë. Mario është braktisur nga babai i tij që kur ishte 2 vjeç, është rritur me të ëmën. Mario ishte kuzhinier me profesion dhe kishte punuar në disa restorante.

Kur kërkoi azil në Suedi, ai jetonte me frikë tërë kohës, se do e vrisnin edhe pse i ati i kishte braktisur. Një djalë që s’kishte patur kurrë lidhje me babain, e prapë u vra për gjakmarrje.

Gazetarja Lala paraqiti vendimin e Gjykatës së Tiranës për Avni Majollarin, babain e Marios, i cili vuan dënim të përjetshëm. Aty sqarohet me detaje se çfarë ka ndodhur, pikërisht për këtë krim

“Ngjarja ka ndodhur më 18 dhjetor 2000, Avniu ka vepruar me Endrit Majollarin, të nisur nga Tiranë në Linzë, u ulën në një lokal, në prani të shumë personave, aty panë Ilir Gjuzin. Ai i ka kërkuar të vijë të ulet për të sqaruar problemet që kishin mes tyre. Në momentin që është ulur, Avniu e ka qëlluar me tre plumba dhe me kushëririn e tij ka hipur në makinë dhe më pas janë larguar.

Më pas viktima e dytë është djali i xhaxhait të ish-gruas, i cili e ka qëlluar për vdekje se Armando Nela kërkonte ribashkim mes tij dhe kushërirës së tij, se ai e kishte braktisur e divorcuar. Janë larguar në Shkallët e Tujanit,” tregoi Lala.

 

 

Pas