Rusi 2018

Video/ Shqiptarët festojnë fitoren e Kroacisë , tifozi i revoltuar rrëmben flamurin kuq e zi

               Publikuar në : 09:34 - 12/07/18 |
E SH

Një situatë aspak e këndshme duket se ka ndodhur mbrëmjen e djeshme pas fitores së Kroacisë ndaj Anglisë në gjysmë-finalen e Botërorit. Një grup shqiptarësh në Austri, kanë festuar këtë fitore, teksa valvisnin flamurin kroat dhe atë shqiptar nga makina. Por një tifoz që mbante veshur fanellën e Kroacisë, ka shkuar drejtë makinës duke rrëmbyer flamurin shqiptar.

Nuk dihet pse personi në fjalë ka kryer këtë veprim, por mediat serbe kanë nxituar ta reklamojnë gjestin. Por personi që ka bërë publike videon, shkruan se shqiptarët dhe kroatët janë me vërte vëllezër, dhe tifozi në fjalë mund të jetë serb.

Il smo mi stvarno braća ili je i on Srbin…

A post shared by Sergej (@dick_whistler) on

Pas