-Kronikë, Aktualitet, Bota, Te Fundit

Video shokuese/ Shoferi e tërheq zvarrë deri në stacionin e radhës pasagjeren

Një grua 43 vjeçe u tërhoq zvarrë deri në stacionin e radhës të metrosë, në Romë.

Gianluca Tonell, shtetase bjelloruse, ishte duke ngrënë teksa me nxitim vrapon që të kapte metron. Ajo hypën dhe në momentin e nisjes së metros ajo ndryshon mendjen dhe zbret prej tij. Fatkeqësisht dora dhe çanta e saj u kap nga dera dhe nuk mund ta nxirrnin dot prej aty. Edhe pse kalimtares u munduan ta ndihmoni, shoferi i metros nuk ndaloi pasi nuk mund të dëgjonte asnjë thirrje. Fatmirsisht 43 vjeçarja nuk ka ndërruar jetë, edhe pse është dëmtuar rëndë në gjymtyrë.

Forcat policore morën në pyetje shoferin, kontrolluan kamerat dhe u deklarua i pafajshëm. Bjellorusja u dërgua menjëherë në spital, por me kocka të thyera. /opinion.al

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko