Emisionet

Video Opinion/ Të ndihmojmë fëmijët në nevojë!

               Publikuar në : 18:10 - 06/06/18 |
Gerta

Mbrëmjen e të martës në një emision special, ‘Opinion’, trajtoi rastin e 6 vajzave jetime nga Kukësi të cilat jetojnë në kushte të vështira ekonomike.

Veç rastit të tyre në ‘Opinion’ u transmetuan edhe 3 raste të familjeve të tjera që kanë nevojë për ndihmë ekonomike dhe jetojnë në varfëri totale. Gjatë emisionit u kërkua kontributi i të gjithëve për t’u ardhur në ndihmë të gjitha rasteve.

I ftuar në këtë emision ishte edhe kryeministri Edi Rama i cili foli përball një paneli jo të zakontë për varfërinë në vend dhe zgjidhjet që do japin autoritetet shtetërore.

Paneli i plotë:

Agron Shehaj

Arber Hajdari

Edi Rama

Akil Pano

Denata Toçe

Zamir Mane

Ketrina Jarazi

Adela Masha.

Ndiqni në videon më poshtë emision e plotë Opinion:

Pas