-U tha në Opinion, Aktualitet, Te Fundit

Video-Opinion/ Salaj: Njeriu e ka shumë të vështirë të shpëtojë nga rrjetet sociale

Gazetari Blendi Salaj, ka bërë me dije në studion e Opinion, se rrjetet e ndryshme sociale kanë njerëz, mendje të çmuara, që mbledhin informacione të ndryshme, derisa arrijnë të krijojnë një profil rreth nesh.

Sipas tij, në momentin kur një person hyn atje, ata e dinë mjaft mirë se çfarë i pëlqen.

Ata e dinë se çfarë njeriu dëshiron, çfarë mendon dhe kë pëlqen dhe gjithë ky informacion që e rrethon është mjalti, sa edhe krijohen grupime-grupime që kanë interesa të përbashkëta”, tha Salaj.

Ai tregoi se është kaq shumë e vështirë t’i shpëtosh këtyre mendjeve që e njohin njeriun dhe ngrejnë qarqe për vëmendjen e tij gjatë gjithë kohës.

Shiko videon: 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko