Emisionet

VIDEO OPINION/ Rrëfimi i Maks Velos!

               Publikuar në : 14:41 - 10/07/18 |
Gerta

Artisti i madh shqiptar Maks Velo ishte i ftuar në ‘Opinion’ mbrëmjen e të hënës. Ai foli për jetën dhe veprën e tij në një intervistë përball gazetarit Blendi Fevziu.

Piktori dhe arkitekti Maks Velo ka rrëfyer të hënën në emisionin ‘Opinion’, historinë e ndalur me francezen Odile Daniel.

Velo tregon se Daniel e njohu në biblotekë edhe pse biseda me persona të kombësive të huaj në atë kohë ishte e ndaluar.

Velo të hënën ka rrëfyer disa detaje nga dosja e tij e sigurimit në emisionin ‘Opinion’ në TV Klan.

Mes të tjerash, Velo ka treguar një prej kurtheve të Sigurimit që mund t’a çonte drejt pushkatimit, një kurth që do vihej në përdorim nga miku dhe kolegu i tij Llambi Blido.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinioin:

Pas