Emisionet

Video Opinion/ Protesta e opozitës!

               Publikuar në : 18:16 - 29/05/18 |
Gerta

Të hënën në mbrëmje në emisionin “Opinion” u sollën në vëmendje të publikut disa zhvillime të aktualitetit.

Në pjesën e parë ishte në një intervistë live, kryeredaktori i RD, Bledi Kasmi, i cili u dhunua  gjatë protestës së PD ditën e shtunë, ai ka rrëfyer në emision atë çfarë ndodhi dhe gjakosjen e tij gjatë protestës para Ministrisë së Brendshme.

Në pjesën e dytë u fol për lirimin e ish ministrit Saimir Tahiri.

Në pjesën e tretë u fol për protestën që opozita mbajti ditën e shtunë.

Të ftuar ishin: Mark Marku, Ylli Manjani, Iris Luarasi, Ervis Iljazaj.

Ndiqni në videot më poshtë emisionin e plotë Opinion:

 


 

Pas