Emisionet

VIDEO OPINION/ Negociatat, çfarë vendimi u mor?

               Publikuar në : 17:28 - 27/06/18 |
Gerta

Mbrëmjen e të martës në emisionin “Opinion” u trajtua çështja e negociatave të Shqipërisë me BE-në dhe vendimi që u mor në Bruksel.

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, të martën, ka folur në emisionin ‘Opinion’ për procesin e hapjes së negociatave nga BE për Shqipërinë.

Bushati tha se BE ka dhënë dritën jeshile për fillimin e këtij procesi, ndërsa Shqipërisë i kërkohet veçse konsolidimi i procesit të reformave.

Ai tha se Shqipëria nuk ka asnjë kusht shtesë, ka vetëm një skicim të rrugës së negociatave.

Të ftuar në studio ishin:
Preç Zogaj – Analist
Artan Hoxha – Analist
Alfred Peza – Gazetar
Mustafa Nano – Gazetar

Në lidhje direkte: Ditmir Bushati – Ministër i Jashtëm i Shqipërisë.

Pas