Emisionet

Video Opinion/ A do të burgoset Saimir Tahiri?

               Publikuar në : 09:42 - 04/05/18 |
Gerta

Mbrëmjen e të enjtes në emisionin ‘Opinion’ u fol për dorëzimin e mandatit të deputetit  Saimir Tahiri.

Ish ministri i Brendshëm është nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për trafik droge, e cila disa muaj më parë ka kërkuar heqjen e imunitetit dhe arrestimin e Tahirit.

Por pas dorëzimit të mandatit ditën e djeshme, në Opinion u ngrit një pyetje thelbësorë: “A do të burgoset Saimir Tahiri?”

Veç të ftuarve në panel për ‘Opinion’, lidhur me këtë çështje kanë dhënë intervista ekskluzive, kryeministri Edi Rama, ish kryeministri Berisha dhe kryetarja e LSI Monika kryemadhi.

Të ftuar në studio ishin: Mark Marku, Alfred Peza, Artan Hoxha, Mustafa Nano, Robert Rakipllari,Preç Zogaj.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

Pas