InstaBIZ, Te Fundit

Video/ Noizy sulmon sërish Top Channel! Ja çfarë thotë në këngën e re

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar nga vetë reperi, para pak minutash është publikuar këngë e re e Noizy-t me titull “Young Boy”.

Në më pak se një orë, kënga e tij është klikuar më shumë se 54 mijë herë.

Rimiksimi i kësaj kënge është realizuar DJ A-boom, ndërsa vargjet e tekstit në shqip i ka shkruar vet Noizy.

nojzz-780x439-650x358

Ndër të tjera në tekstin e këngës vihet re një strofë në të cilën flitet për konfliktin që reperi pari me drejtuesit e Top Channel dhe konkretisht me Ledion Liçon.

“Top channel slun muziken teme mo,

O pasha zotin krejt ca thash – skom rrejt kurgjo,

Sfiket barutin nese Ti ja flaken,

Tani mos tvi keq Kur un ta kuq faqen,”

Këto janë fjalët me të cilat Noizy ka sulmuar televizionin që prej incidentit që pati me të nuk i transmeton më këngët.

Reperi të njëjtën gjë ka shprehur edhe gjatë intervistës së tij në studion e Ermal Mamaqit./ opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko