Sport

Video/ Lojtari shënon gol spektakolar nga një distancë prej 50 metra

Lojtari i New York Cosmos, Rafael Garcia ka realizuar një gol spektakolar ndaj Brooklyn Italians nga një distancë rreth 50 metra në Kampionatin Amerikan.

Garcia bëri një goditje nga mesi i fushës, ku topi përfundoi në cepin e djathtë të portës, ndërsa portieri nuk mund ta ndalonte dot topin.

Ndeshja midis New York Cosmos dhe Brooklyn Italians përfundoi me rezultatin 2-3 për Broolkyn.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko