Aktualitet

E paprecedent/ Thirrjet “Vorio Epiri është Greqi” mbushin Bularatin


               Publikuar në : 13:25 - 08/11/18 |
b.f

Përcillet në banesën e fundit Kostandinos Kacifas, minoritari grek që u vra në përplasje me policine shqiptare 10 dite me parë në Bularat. Në mënyrë të parecedentë, shkelet ceremonia mortore dhe grekët e kthejnë kortezhin në një miting ku thirret “Vorio-Epiri është Greqi”. Flamuj të mëdhenj grek valviten sot në Bularat (Gjirokastër), ndërsa policia jonë nuk është afruar por monitoron në distancë. Gjithashtu në ceremoni janë edhe ekstremistë të Agimit të Artë.

Pas