-Kulturë, Aktualitet, Te Fundit

Video/ Lindita Halimi publikon versionin anglisht të këngës “Botë”

Këngëtarja shqiptare, Lindita Halimi, ka publikuar një pjesë të këngës “Botë” në gjuhën angleze.

“Botë” është kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e 62-të të Eurovisionit, i cili sivjet mbahet në Ukrainë.

Halimi e ka kënduar “Botë” në versionin anglisht gjatë një interviste me Wiwibloggs, me të cilët ka realizuar edhe një intervistë.

E cila pritet të publikohet gjatë kësaj jave.

Ndërsa, Eurovisioni, do të mbahet në datat 9, 11 dhe 13 maj në Kiev.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko