Video/ Lajme të mira për të “çmendurit” pas lojës Pokemon Go! Këtë javë… – Opinion – Faqja Zyrtare
-Teknologji, Metro, Te Fundit

Video/ Lajme të mira për të “çmendurit” pas lojës Pokemon Go! Këtë javë…

Go-Gen-2a

Pokemon Go ka ndryshuar shumë pak që prej muajit korrik kur tronditi botës.

Tani që loja elektronike ka arritur gati 650 milionë shkarkime, themeluesit e saj kanë njoftuar për përditësimet e reja që do lumturojnë të gjithë ata që janë fiksuar me të.

Mëngjesin e të mërkurës gjigandi Niantic ka njoftuar së në fund të kësaj javë do të vijë Generation 2 Pokemon me 80 karaktere të reja.

Krijesat e reja vijnë nga rajoni “Johto” i universit imagjinar Pokemon që janë përfshirë në Pokemon Gold dhe Silver në vitin 2000. Kjo tregon se krijuesit e lojës po ndjekin të njëjtën kronologji për futjen e krijesave të reja si në seritë origjinale./ opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko