-Sociale, Aktualitet, Te Fundit, Të Gjitha

Video-lajm/ Shatërvan mes të rrugës, ja si ka përfunduar investimi 7.5 mln euro në Berat

Uji ka shpërthyer si shatërvan në qender të qytetit të Beratit. Ngjarja ka ndodhur para disa minutash dhe sipas informacioneve të para mësohet se është çarë saraçineska që kishte funksionin e tubit kryesor të ujit të pijshëm. Përmes këtij tubacioni furnziohen me ujë të pijshëm disa lagje të qytetit.

Duhet theksuar se ky është një investim i bërë kohët e fundit në qytetin e Beratit.

Ndërtimi i rrjetit të ri të ujësjellësit Berat-Kuçovë kushtoi 7, 5 milionë euro, një investim ky i qeverisë shqiptare dhe bankës gjermane për zhvillim KfW.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko