Sport

Video/ Ky është momenti i dëmtimit horror të Zlatan Ibrahimoviçit

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues

Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve të Kuq’, pas ndeshjes ka bërë të ditur se lëndimet e Rojo dhe Ibrahimoviçit janë të rënda.

zlat

“Unë nuk mendoj se janë lëndime të lehta, por preferoj të pres derisa të gjitha testet të jenë bërë dhe pastaj të flas sepse jam menaxher dhe jo mjek. Por, unë mendoj se lajmi është mjaft negativ “, tha Mourinho për BT Sport.

Kujtojmë që pas 120 minutave Manchetser United arriti të mposhtë 2-1 skuadrën e Anderlechtit, ndërsa në gjysmëfinale të Europa League do të përballet me Celta Vigon.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko