Sport

Video/ Ja koreografia që do të krijojë tifozët e Barcelonës në ndeshjen e fundit për Iniestën

               Publikuar në : 17:16 - 16/05/18 |
m.b

Të dielën, skuadra e Barcelonës luan ndeshjen e fundit kundër Real Sociedad në La Liga, ndërsa për Andres Iniestën do të jetë ndeshja e fundit me skuadrën katalanase.

Iniesta largohet pas 22 vitesh karrierë tek skuadra e Barcelonës, ku ka luajtur mbi 438 ndeshje.

Ndërkohë në një video të publikuar nga skuadra e Barcelonës zbulohet atmosfera që do të krijojnë tifozët në fillim të takimit.

‘Infinit Iniesta’ dhe numri ‘8’ do të jenë fjalët që tifozët e Barcelonës do të do të vendosin në Camp Nou, së bashku me ngjyrat e Barcelonës.

The mosaic: #Infinit8Iniesta

More than a mosaic. More than a player.Un mosaico único para un jugador infinito.Un mosaic únic per un jugador infinit.🙌 #Infinit8Iniesta⚽️ Barça v Real Sociedad📍 Camp Nou⏰ 20/05 8:45pm🎟 http://ow.ly/hBqV30jWxDL🔵🔴

Posted by FC Barcelona on Wednesday, 16 May 2018

Pas