-U tha në Opinion

Video/ Ja çfarë i shkruante George Bush të dashurës Barbara gjatë luftës


               Publikuar në : 22:54 - 04/12/18 |
b.f

Ata qenë çifti presidencial më jetëgjatë, plot 73 vite martesë. George Bush ishte vetëm 17-vjeç kur u njoh me Barbarën në një vallëzim Krishtlindjesh në Greenwich, vetëm pak javë pas sulmit në Pearl Harbor.

Mendova se ishte njeriu më i bukur që kisha parë ndonjëherë”,- do të thoshte më pas Barbara.

Mirëpo, ende pa u martuar Geroge dhe Barbara u ndanë për shkak të luftës, kur ai shkoi në ushtri. Letrat ishin e vetmja urë-lidhëse mes tyre…

Pas