-Jetë dhe Stil

Video/ Gjermanët ironizojnë prototipin e mashkullit shqiptar, sharje, tatuzhe, dhe zënka

               Publikuar në : 19:03 - 07/12/17 |
E SH

Një faqe gjermane në “Facebook” ka publikuar një video, në të cilën ka ironizuar prototipin e mashkullit shqiptar. Duket se fluksi i madh i shqiptarëve në gjermani, ka bërë që të kthehemi në objekt sarkazme dhe ironie. Tashmë gjermanët kanë krijuar një përshtypje për meshkujt shqiptar, duke i kthyer në steriotip. Në video duket se si mashkulli shqiptar ka tatuazh një shqiponjë (simbolin e flamurit), ka një ecje karakteristike prej të forti, si edhe sharjet banale në çdo sherr, të cilin sipas tyre e kërkojnë gjithmonë vetë.

Për më tepër hidhini një sy videos:

Pas