-Kulturë

Video/ Eugent Bushpepa merr sërish duartrokitje në skenën e Eurovisionit

               Publikuar në : 23:23 - 12/05/18 |
m.b

Ka marrë duartrokitje të gjata në skenën e Eurovision përfaqësuesi i Shqipërisë Eugent Bushpepa, që u paraqit me këngën “Mall”.

Bushpepa këndoi i 12-ti dhe ashtu si në gjysmëfinale, ka arritur të ketë miratimin e publikut për performancën e tij.

Konkurrimin e mbylli shqiptari Ermal Meta që përfaëqësonte Italinë, ndërkohë që një tjetër shqiptare ishte Eleni Fouriera që përfaqësonte Qipron.

Pas