-Kulturë

Video emocionuese/ Violinisti shqiptar mahnit me violinë nga statuja e Krishtit në Brazil

               Publikuar në : 18:12 - 13/01/18 |
E SH

Violinisti shqiptar Olen Çezari me anë të një projekti spektakolar ka bërë që të gjithë të kthejnë sytë nga Shqipëria. Ai është ngjitur në statujën e lartë të Jezu Krishtit në brazil, dhe ka dhuruar spektakël me tingujt e violinës.

Ai ka postuar videon në facebook, dhe shkruan:

“Është një dhomë e vogël që ekziston, “Dashuria e pastër si dashuria e një nëne për fëmijën e saj që e ndjek atë duke eksploruara botën hap pas hapi dhe ditë pas ditë”.

Pas