-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Video/ Dëgjoni deklaratën e Berishës, a e paralajmëroi ai marrëveshjen PD-PS?

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar më 26 prill në emision “Tonight Ilva Tare” në Ora News paralajmëroi për një marrëveshje të re, që ai e cilësonte të plotë. Sipas tij, ndryshimet kushtetuese duhet të ishin të plota dhe se ato do të çonin vendin të sigurt në Bashkimin Evropian. Por a ka qenë kjo një deklaratë paraljmërim për paktin e arritur dy dite me pare mes liderit te opozites Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama?

“Mendoj se vendi ka nevojë për një marrëveshje të re, mendoj se ndryshimet Kushtetuese duhet të jenë frymëzuese për konkludimin e një marrëveshje të re dhe këtyre politikanëve do t’u mbetet merita e marrëveshjes së re. Me gjera të pjesshme asgje nuk zgjidh. Po vetëm një marrëveshje ere që do të conte Shqipërinë të sigurtë në BE”, ka thene ai.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko