-Politikë, Aktualitet, Te Fundit, Të Gjitha

Video/ Ceremonia e betimit, ja ministrat e parë në Presidencë

Për pak minuta pritet të nisë betimi i qeverisë “Rama II” që transmetohet live në TV. Të parët që kanë mbërritur në selinë presidenciale janë Olta Xhaçka, Lindita Nikolla, Fatmir Xhafaj, Damian Gjiknuri, Niko Peleshi. Po kështu i pranishëm do jetë edhe Ruçi. Ndërkohë sapo ka mbërritur edhe Kryeministri Rama.


 
KABINETI  “RAMA II”
Kryeministër Edi Rama
Zv/ kryeministre Senida Mesi
Ministër i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko
Ministria e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrëseve Sonila Qato
Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati​
Ministria e Brendshme Fatmir Xhafaj
Ministria e Mbrojtjes Olta Xhaçka
Ministria e Drejtësisë Etilda Gjoni
Ministria e Kulturës Mirela Kumbaro
Ministria e Financave, Ekonomisë e Punës Arben Ahemtaj
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla
Ministria e Shëndetësisë dhe Kujdesit Social Ogerta Manastirliu
Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri
Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Niko Peleshi
Ministria e Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko