-Kronikë, Aktualitet, Te Fundit

Video/ Bregdeti Lindor i Romës kthehet në parcelë droge

Stuhitë e natës në Abruzzo, bregdeti lindor i Romës, ka nxjerr në sipërfaqe një pako të madhe, e cila përmbante mariuhanë.

Paketa të tjera u gjetën në plazhin e Montesilvano-s dhe Francavilla a Mare.

Droga u konfiskua nga policia, për të nisur hetimet mbi një tregti të jashtëligjshme gjatë orëve të vona të natës. Si rrjedhojë mendohet se pakot janë shfaqur në det pasi lundruesit mund t’i kenë humbur  gjatë trazirave të detit./opinion.al

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko