Sport

Video/ Botërori i Arteve Marciale, shqiptari mund me Knock Out kundërshtarin

               Publikuar në : 18:37 - 14/11/17 |
rel d

Sportistët shqiptar vazhdojnë të korrin sukses në Kampionatin Botëror të MMA.

Dy sportistët kalojnë në turin tjetër në 1/8, duke fituar ndeshjet e tyre në raundin e dytë.

Doskja mundi anglezin Ben Miles, duke e detyruar kundërshtarin të dorëzohet, ndërsa Hadribeaj mundi kundërshtarin e tij Nayef Fikey nga Bahrein duke e mbyllur ndeshjen po në raundin e dytë me KO.

Dy shqiptarët nesër do të ndeshen, respektivisht; Florian Dosja me kundërshtari brazilian Carlos Veras dhe Ermal Hadribeaj me çekun Jakub Tichot.

Autoritetet duhet të hedhin sytë edhe nga ky sport për t’a mbeshtetur më shumë, duke parë që këta sportistë mund të kthehen edhe me medalje në Shqipëri.


Pas