Kryesore

Video/ Berisha: Presidenti nuk është kukull siç do ta shikojë Rama


               Publikuar në : 20:57 - 09/11/18 |
rel d

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme në lidhje me vendimin e Presidenti Ilir Meta për mos dekretimin e Sandër Lleshit si Ministër të Brendshëm.

Duke folur për ABCnews, ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se, Presidenti është avokati i interesave të shtetit dhe i Kushtetutës.

‘Ata që mendojnë se presidenti është një kukull ceremoniale e Republikës së Shqipërisë, ata nuk njohin kushtetutën.

Kushtetuta e ka shpallur atë kryetar të shtetit.

Presidenti është avokat i interesit të shtetit por dhe i kushtetutshmërisë së vendit’, është shprehur ish-kryeministri Sali Berisha për ABCnews.

Më poshtë keni intervistën e plotë të ish-kryeministrit Sali Berisha:

Pas