-U tha në Opinion

Video/ Bardhi: Xhafaj është subjekt i ligjit Antimafia

               Publikuar në : 22:31 - 14/05/18 |
rel d

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të hënën, deklaroi se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është subjekt i ligjit antimafia.

Bardhi tha në emisionin ‘Opinion’, se ministri Xhafaj në gjithë këtë histori ka përgjegjësi morale dhe ligjore.

Ai theksoi se përgjegjësia ligjore e tij është se e ka për detyrë të godasë trafikun e drogës edhe pse opozita nuk e pret një lëvizje të tillë, pasi ai është në dijeni të implikimit të vëllait në trafikun e drogës.

Fevziu: Ligji i Antimafiat implikon z.Xhafaj

Bëhet fjalë për përgjegjësi ligjore dhe morale.

Përgjegjësia ligjore është se ministri i Brendshëm ka për detyrë për të goditur trafikun e drogës. PD nuk pret që ai të veprojë pasi ka dijeni për trafikun dhe implikimin e të vëllait të tij në këtë trafik.

Pas