Aktualitet, Bota, Te Fundit

Vdes ambasadori i Rusisë në OKB, u shtrua me urgjencë në spitalin e Manhatanit

Ambasadori rus në OKB, Vitali Shurkin është ndarë nga jeta ditën e sotme, pas problemeve me zemrën.

Shurkin u dërgua me urgjencë në spital në Manhatan të Nju Jorkut pasi pësoi një atak kardiak.

Pas më shumë se 2 orësh ai u nda nga jeta. Shurkin ishte 64 vjeç dhe shërbente si ambasador i Rusisë në OKB prej vitit 2006.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko