Kryesore

Topi i Artë 2018, klasifikimi nis të marrë formë


               Publikuar në : 19:16 - 03/12/18 |
b.f

Ceremonia e “Topit të Artë 2018” është futur në orët finale, teksa “France Football”, revista që jep çmimin më të rëndësishëm individual ka nisur të zbulojë dhe renditjen e 30 futbollistëve më të mirë të kontinentit.

Klasifikimi: 

12. Neymar (PSG)
13. Luis Suarez (Barcelona)
14. 
Thibaut Courtois (Chelsea/ Real Madrid)
15. Paul Pogba (Manchester United)
16. Sergio Agüero (Manchester City)
17. Gareth Bale (Real Madrid)
18. Karim Benzema (Real Madrid)
19. Roberto Firmino (Liverpool)
20. Ivan Rakitic (FC Barcelone)
21. Sergio Ramos (Real Madrid)
22. Edinson Cavani (PSG)
23. Sadio Mane (Liverpool)
24. Marcelo (Real Madrid)
25. Alisson Becker (Liverpool)
26. Mario Mandzukic (Juventus)
27. Jan Oblak (Atlético Madrid)
28. Diego Godin (Atlético Madrid)
29. Isco (Real Madrid)
30. Hugo Lloris  (Tottenham Hotspur)

/oranews/

Pas