Sport

Tirana mposht Kastriotin dhe shpallet kampione e Kategorisë së Parë

               Publikuar në : 19:07 - 16/05/18 |
m.b

Skuadra e Tiranës është shpallur fituese e Kategorisë së parë pasi ka mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Kastriotit në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

Bardheblutë e dominuan takimin përballë triumfuesve të Grupit A, Kastriotit.

Dy golat e Bedri Grecës i dhanë fitoren ekipit të Tiranës, të cilët më fitimin e këtij trofeu përfitojë 30 milionë euro.

Të dyja skuadrat si Tirana edhe Kastrioti do të marrin pjesë sezonin e ardhshëm në Kategorinë Superiore.

Bardheblutë qendruan vetëm 1 vit në Kategorinë e Parë, ndërsa Kastrioti ngjitet në Superiore pas 4 vitesh.

Pas