Aktualitet

Tërmeti godet verilindjen e vendit

               Publikuar në : 09:23 - 14/06/18 |
ri.de.

Në orët e para pas mesnatës një tërmet goditi sërish Shqipërinë. Lëkundjet e tokës janë ndjerë në zonën e Dibrës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë Ujit dhe Mjedisit, tërmeti ka pasur fuqi 3.1 ballë dhe ka rënë në Miresh, 5 km në jugperëndim të Dibrës në thellësinë 6 km.

Nuk raportohen ende dëme materiale nga termeti i fundit ne vend.

Pas