Bota

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6 ballë


               Publikuar në : 09:03 - 09/08/18 |
b.f

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë në ishullin indonezian i Lombok-ut, pas atij të së dielës ku vdiqën qindra njerëz dhe ngelën të pastrehë me mijëra.

Shërbimi sizmiologjik ka raportuar se tërmeti ka qenë më magnitudë. 6.2 ballë shkruan, Reuters. Deri më tani nuk ka ndonjë paralajmërim për cunam.

Mediat e huaja tregojnë se njerëz të tmerruar vraponin nëpër rrugë.

Ndërkohë që ekipet e shpëtimit prej ditësh po punonin për të nxjerrë nga rrënoja trupat e personave që kanë mbetur të bllokuar, apo edhe viktimat që shkaktoi tërmeti i 5 ditëve më parë ku gjetën vdekjen 14o persona.

Lëkundjet krijuan një situatë kaotike ku njerëz të terrorizuar vërshuan në rrugë./tvklan.al

 

Pas