Kryesore

Tendera e leje ndërtimi për bandat, Bylykbashi kërkon arrestimin e Dakos


               Publikuar në : 12:18 - 09/11/18 |
b.f

Deputeti demokrat i Durrësit, Oerd Bylykbashi përsëriti sot kerkesen e PD-së për arrestimin e Vangjush Dakos. “Partia Demokratike kërkon arrestimin dhe gjykimin pa vonesë të Vangjush Dakos. Faktet e krimit elektoral të Vangjush Dakos, janë të qarta dhe për këtë krim, ai duhet të jetë në burg! Përgjimet e dosjes 339 kanë faktuar se Vangjush Dako është në komunikim të vazhdueshëm me bandat para, gjatë dhe pas zgjedhjeve”, tha ai.

Sipas Bylykbashit, janë pikërisht ato banda që sot po marrin tendera, licenca dhe leje ndërtimi në Durrës. “Dosja 339 provon modelin e marrjes se pushtetit nga Edi Rama nëpërmjet shkëmbimit te pasurive publike tek bandat, për votat e blera apo grabitura nga këto banda për llogari të tepsisë së Edi Ramës. Vangjush Dako duhet të arrestohet pa vonesë. Çdo ditë në liri ai shkatërron prova dhe manipulon dëshmitarët, i ndihmuar plotësisht nga kryeministri i vendit Edi Rama”, theksoi ai.

Pas