-Teknologji, Metro, Te Fundit

Telefon, internet dhe orë, gjiganti Apple lançon 4G Watch 3

Në këtë 10 vjetor të iPhone gjigandi Apple veç telefonave iphone më të rinj ka lançuar edhe version më të ri të “smartwatch” ose orët inteligjente, të cilat kanë të përfshirë edhe rrjetin 4G.

Kjo do të thotë se seria e tretë e orëve Apple mund të marri telefonata, të ketë akses në internet dhe të transmetojë muzikë pa qenë e lidhur me ndonjë iPhone.

“Për njerëzit që ushtrojnë joga, vrap apo edhe çiklizëm, të cilët ndoshta duan të lehtësojnë aktivitetet sportive duke mos mbajtur dy pajisje, një LTE Apple Watch mund të jetë zgjidhja e duhur.

Ora 4G Apple do të kushtojë 399 dollarë dhe do të dali në shitje pas 10 ditësh, më 22 shtator. /opinion.al

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko