Kryesore

Takimi me ambasadorët, Rama: Presidenti vazhdoi me avazin e vjetër


               Publikuar në : 18:36 - 10/01/19 |
b.f

Kryeministri Edi Rama nga takimi  i funditvitit me ambasadorët e akredituar në Shqipëri ka lëshuar një tjetër mesazh kundër Metës, për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj.

Në hyrje të fjalës së tij Rama tha se  Presidenti vijoi edhe këtë herë më avazin e vjetër të mos dekretimin e ministrave.

“Takimin po e bëjmë jo si gjithmonë, por tani sepse fundi i vitit të kaluar ishte shumë intensiv. Ju sot erdhët këtu, gjetët një qeveri të re por një Shqipëri të njëjtë, dhe me avazin e Presidenti të Republikës, që nuk pranoi të dekretoi një ministër të jashtëm, por unë nuk e parashikoja dot këtë fakt”, tha Rama para ambasadorëve.

 

Pas