-Politikë, 4, Aktualitet, Kryesore

“Tahiri”, PD kërkon komision hetimor parlamentar

Partia Demokratike do të kërkojë ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për çështjen Tahiri. Përpos hetimeve që po kryen prokuroria, do të jenë edhe deputetet ata që do të mbledhin fakte dhe do të kërkojnë dokumente. Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri akuzohet se ka bashkëpunuar ne bandën e habilajve për trafikun e drogës nga Vlora në Itali. Burime nga Partia Demokratike thanë se komisioni do të ketë si objekt pune, verifikimin e akteve të Kuvendit që penguan arrestimi i tij.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko