Bota, Te Fundit

“Sulmi në Paris, paralajmërimi i fundit se terrorizmi godet kudo e kurdo”

Police seal off the Champs Elysees avenue in Paris, France, after a fatal shooting in which a police officer was killed along with an attacker, Thursday, April 20, 2017. French media are reporting that two police officers were shot Thursday on the famed shopping boulevard. Many police vehicles can be seen on the avenue that passes many of the city's most iconic landmarks. (AP Photo/Kamil Zihnioglu)

Pas sulmit të mbrëmshëm në Paris, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, tha se sulmi mbi policinë në Paris është paralajmërim se terrorizmi mund të godasë çdo vend në çdo kohë.

“SHBA nuk do të pendohet për përpjekjet për të mposhtur terrorizmin”, tha Pence. Ai shprehu gjithashtu mbështetjen dhe lutjet e tij për njerëzit në Paris.

Shteti Islamik mori përgjegjësinë për të shtënat në Paris, ku u vrau një polic dhe u plagosën dy të tjerë.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko