Bota

Sulm me armë në Kanada, raportohet për 4 viktima


               Publikuar në : 14:16 - 10/08/18 |
b.f

Të paktën 4 persona raportohet se janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në qytetin Fredericton në lindje të Kanadasë. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po shkëmben zjarr me autorin.

Autoritetet kanë urdhëruar banorët që të qëndrojnë brenda banesave të tyre dhe të mos dalin deri në një urdhër të dytë.

BBC raporton se policia kanadaze ka njoftuar për “viktima të shumëfishta”. Shkaqet e kësaj ngjarje janë ende të paqarta.

Lajmi i BBC

Pas