-U tha në Opinion

Sondazhi në Opinion/ Kabineti i Ramës ka dy fitues

               Publikuar në : 22:40 - 11/01/18 |
Gerta

Ministrat e kabinetit Rama 2, mbrëmjen e së hënës u bënë pjesë e sondazhit të organizuar nga Opinion.al. lidhur me pëlqyeshmërinë e tyre në publik në 100 ditët e para të qeverisjes.

Pjesë e këtij sondazhi është  edhe Zv. Kryeministrja Senida Mesi, e cila në fakt ka marrë një përqindje shumë të ulët të votave, në vetëm 1 përqind.

Në një votim publik, ku kanë marrë pjesë 19486 votues dy më të votuarit, me nga 21% kanë dal Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe Ministrit të Financave, Ekonomisë dhe Punës, Arben Ahmetaj.

Në tri ditët e para të votimit Ahmetaj kryesoi ndjeshëm listën, ndërkohë që ministrja Gjonaj ka shënuar kapërcimin e renditjes pasditen e së enjtes.

Pas tyre janë renditur me Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me 12% të votave, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj me 10% dhe Ministri i Turizmit Blendi Klosi me 8%./Opinion.al

 

Pas