Sport

Skënderbeu barazon në minutat shtesë, Flamurtari-Kamza ndajnë vetëm nga një pikë


               Publikuar në : 19:21 - 14/03/18 |
m.b

Skënderbeu nuk shkon më shumë se një barazim 1-1 me Teutën në ‘Niko Dovana’.
Barazimi i ndeshjes erdhi në minutat shtesë me anë të futbollistit James, duke bërë që Skënderbeu të marr një pikë të vlefshme ndaj Teutës.
Ndërsa golin për skuadrën durrsake e shënoi Hila në pjesën e dytë në minutën e 48′, por goli në fund i Skënderbeut i mohoi fitoren Teutës.
Në ndeshjen tjetër të luajtur në Vlorë, Flamurtari nuk shkoin më shumë se një barazim 2-2 me Laçin.
Golin e parë e shënoi ekipi i Kamzës në minutën e 28′ nëpërmjet futbollistit Raçiç.
Flamurtari barazoi shifrat në minutën e 72′, por vetëm pas 4 minutave Kamza kalon përsëri në avantazh.
Në minutën e 83′ është Zhufo që vendos barazpeshën në 2-2 duke vulosur kështu përfundimisht dhe barazimin për këtë takim.

Pas