-Kronikë, Aktualitet, Te Fundit

Skenar për eliminimin e Bashës, ja çfarë thotë drejtori i policisë

Pas lajmit tronditës publikuar në Opinion.al se një skenar atentati ndaj Lulzim Bashës, gazetarët kanë pyetur Drejtorin e Përgjithshëm për Sigurinë Publike, Altin Qato.

“Mund të kemi një deklaratë më vonë për këtë”, tha Qato teksa ishte në një konferencë për mediat lidhur me operacionin e drogës në Skrapar.

Përgjigja e Qatos la të hapur mundësinë se policia ka informacion ndaj këtyre kërcënimeve dhe fakteve se po organizohej një atentat për eleminim e tij fizik të liderit të opozitës. Pra, ai nuk e mohoi këtë lajm.

Do të presim të dëgjojmë policinë në lidhje me këtë ngjarje të rëndë që ka tronditur opinionin publik.

Në link: Lajmi për kërcënimin e Bashës dhe reagimi i Gardës. 

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko