Aktualitet

Sinoptikanët parashikojnë javën e parë të gushtit. Ja çfarë ndodh me temperaturat


               Publikuar në : 13:42 - 27/07/18 |
b.f

Temperaturat ne këtë fund korriku dhe fillimin e Gushtit janë premtuese për ata qe duan të pushojnë në bregdet. Sipas sinoptikanëve, mesdita e së dielës sjell një rritje të ndjeshme temperaturash.

NJOFTIMI I METEOALB

MOTI NE FUND-KORRIKU: Fundjava mbetet me kthjellime në gjithë Shqipërinë deri në orët e pasdites kur vranësirat shtohen në zonat malore KU priten rrebeshe të përkohshme shiu ndërsa shira të izoluar rrezikojnë zonat Qendrore.

Dy ditët e fundit të muajit, paraqiten në kushte të ngjashme atmosferike.

Temperaturat janë rritur lehtë dje dhe sot por rritje të ndjeshme sjell mesdita e së dielës, rritje që vijon dhe javën e parë të gushtit.

 

Pas