-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Shtohen zërat në PS: Të qeverisim vetë, pa Metën

“Lufta” e ftohtë PS-LSI vazhdon. Çdo ditë shtohen zërat ndër socialistë që kërkojnë të shkojnë dhe të fitojnë zgjedhjet e ardhshme pa LSI-në e Ilir Metës. Edhe deputeti Pjerin Ndreu e ka hapur fushatën në zonën e tij në Pukë e Fushë-Arrëz. Duke folur përpara mbështetësve të tij, gjatë fundjavës që lamë pas, Ndreu tha se “duhet të jemi bashkë në një fitore të madhe të Partisë Socialiste më 18 qershor, me Edi Ramën kryeministër, me qeveri të plotë të PS-së, me më shumë se 71 deputetë”.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko