-Kulturë

Shqipëria ndër favoritet për të fituar Eurovision, ja çfarë po ndodh në faqen zyrtare të festivalit

               Publikuar në : 16:56 - 12/05/18 |
E SH

Në faqen “ESCToday” është hapur para një orë një sondazh për të votuar live të preferuarin e gjithsecilit për finalen e sotme në Eurovision. Votat bëhen nëpërmjet hashtagut dhe tre shkronjave të para të shtetit. Kjo bëhet nëpërmjet komenteve dhe llogaritet në vota në pasqyrimin në tabelë që ndryshon nga momenti në moment sipas rritjes së numrit të komenteve.

Në këtë sondazh në Facebook, Shqipëria renditet e treta me mbi 4000 vota (në këto momente që po shkruajmë). Ndërkohë në vend të parë është Lituania, duke u ndjekur më pas nga Izraeli.

Qipro renditet e katërta dhe Italia është në vend të 13-të. Megjithëse ky është vetëm një votim në rrjete sociale pasi ajo që ka më shumë rëndësi janë votat reale  në mbrëmje.  Për Eugentin mund të votojë. Megjithëse ky është vetëm një votim në rrjete sociale pasi ajo që ka më shumë rëndësi janë votat reale  në mbrëmje.  Për Eugentin mund të votohet vetëm jashtë Shqipërisë, sipas formulës së festivalit.

Pas