Kryesore

Shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, ky është lojtari më i mirë për 2018


               Publikuar në : 22:26 - 03/12/18 |
b.f

Në ceremoninë madhështore në Paris u zbulua fituesi i “Topit të Artë”.

Luka Modric është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2018, pas suksesit në Champions League me Real Madridin dhe Francën.

Modriç bëhet lojtari i parë kroat që fiton çmimin më prestigjioz në rangun individual.

 

Pas