Sport, Te Fundit

Shorti i “Champions League”, ja me cilat skuadra do të përballen 5 skuadrat shqiptare

Është duke u hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës së parë dhe të dytë kualifikuese të Ligës së Kampioneve. 5 ekipet shqiptare, Partizani, Skënderbeu, Tirana, Shkëndija e Tetovës dhe Prishtina do të mësojnë rivalët e tyre në aventurën europiane.

 

Kundërshtarët e mundshëm të Tiranës dhe Shkëndijës

 

Trençin (Sllovaki)

 

Makabi Tel-Aviv (Izrael)

 

Inter Baku (Azerbajxhan)

 

Dacia Kishinjev (Moldavi)

 

Shirak (Armeni)

 

Kundërshtarët e mundshëm të Partizanit

 

Videoton (Hungari)

 

Ordabasi (Kazakistan)

 

Botev Plovdiv (Bullgari)

 

Jagellonia Biallistok (Poloni)

 

Sllovan Bratislava (Sllovaki)

 

Kundërshtarët e mundshëm të Skënderbeut

 

Linkoln (Gjibraltar)

 

Progres Niderkorn (Luksemburg)

 

Zaria Balti (Moldavi)

 

Folgore (San Marino)

 

Sant Hulia (Andorrë)

 

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës

 

IFK Norkoping (Suedi)

 

Od (Norvegji)

 

HJK Helsinki (Finldandë)

 

Ferencvarosh (Hungari)

 

Nome Kalju (Estoni)

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko