-Kronikë, Bota, Te Fundit

Shkundet Greqia, tërmet 4.7 ballë

Një tërmet i fortë ka goditur pasditen e sotme qytetin e Karpenisi, që ndodhet në qendër të Greqisë.

Sipas mediave greke, tërmeti ishte me magnitudë 4.7 i shkallës Rihter, i lokalizuar 37 kilometra në veri të qytetit dhe në një thellësi prej 10 kilometra, shkruan tv klan.

Për momentin nuk ka persona të lënduar dhe dëme materiale nga lëkundjet sizmike. Tërmeti ra në orën 19:20 sipas orës lokale.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko